blog

Aşı Dolabı Isı Takip Sistemi

Aşı dolabı ısı takip sistemi ile aşı dolaplarında bulunan ilaçların ısı kontrolleri sağlanmaktadır. İnsan sağlığı için bozulmadan ve belirlenen ısı değerleri arasında muhafaza edilmesi gereken aşıların uzaktan ölçüm ve sıcaklık değerlerinin, istenilen sistem üzerinden anlık olarak takibi ve kayıt tutulmasını sağlamak amaçtır.

Sıcaklık değerlerinin anlık olarak takip edilmesi, aşıların bozulmadan tüketilmesi için gerekli olan sıcaklık denetimleri yapılmaktadır. İlaçlar olması gerektiğinden yüksek ya da düşük ısı değerinde saklandığı zaman, insan sağlığına ciddi derecede zararları olabilmektedir. Aşı dolabı insan sağlığını riske atmamak adına oluşturulmuş, ısı endeksli bir sisteme sahiptir. Aşı dolabı ısı takibi, dolap içerisine yerleştirilen sıcaklık sensorları sayesinde, ısı değişimleri takip edilerek, insan sağlığına herhangi bir zarar gelmesini engellemek adına ilaç satışı ve uygulaması yapılan her kurumda bulunması gereken önemli bir sistemi içermektedir.

Aşı dolabı ısı takibi sayesinde, gerçek zamanlı olarak sıcaklık takibi yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın şartnamesine göre aşı dolabı takip sistemi soğuk zincir ürünlerini içeren tüm noktalarda bulunması gereklidir. Aşı dolabı takibi, soğuk zincir ürünlerinin saklandıkları dolap, depo ve nakledilen araçlar içerisinde bulunması gerekmektedir. Aşı dolabı ısı takibi sayesinde gerçek zamanlı olarak sıcaklık takibi yapılabilir. Ayrıca, aşı dolabı ısı takip sistemi sayesinde sıcaklık takibi, kesintisiz şekilde düzenli olarak yapılmaktadır. Dolap içerisinde bulunan ürün ve sıcaklıkları hakkında bilgilerin kayıt altında tutulması, raporlamaların yapılması ve ilgili merkezler tarafından izlenilmesi mümkündür. Aşı dolabı ısı takip sistemi, gerekli görülen durumlarda otomatik olarak, ilgililere çeşitli yollardan ulaşabilmektedir. Aşı dolabı takibinde SMS, çağrı ve e-posta gibi yöntemlerle, ilgililerin müdahale etmesi amacıyla uyarı alması, ürünlerin korunması için oldukça etkili bir sistemdir.

Düşük sıcaklık, yüksek sıcaklık gibi beklenmeyen durumlarda alarm oluşturabilir. Aşı dolabı ısı takibi etkili ve kurulumu kolay bir sistem üzerine hazırlanmıştır, kullanılabilirliği oldukça kolaydır. Aşı ve ilaçların, aşı merkezlerine transferinde ve farklı konumlarda bulunan aşı dolaplarının, tek bir ekran üzerinden takip edilebilmesi de mümkündür. Bulunan her farklı aşı dolabı için ayrı uyarı mesajları ve raporlamalar oluşturabilir. Aşı dolabı ısı takibi sayesinde, soğuk zincirde olması gereken sağlık ürünlerinin, güvenli şekilde muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Ürünlerin etkinliği korunarak insan sağlığına herhangi bir zarar vermesi engellenmektedir. Aşı güvenliğinin artmasının yanı sıra düzenli ve etkili işleyiş göstermeyen dolap ya da depoların kontrol altına alınması, arıza ve bakım takiplerinin de yapılması sağlanabilmektedir. Kısa devre, elektrik kesintisi gibi enerji kaybıyla oluşan problemlerde aşı dolabı takibi sayesinde uyarı cihazı devreye girmekte ve ilgili kişiler bilgilendirilmektedir. Oluşabilecek hataların önlenmesi ve imha edilmesi gereken ürünlerin belirlenmesi için de aşı dolabı ısı takip sistemi, kullanılabilir ve etkili bir sistemdir.

Sormak istedikleriniz için bizi çekinmeden arayınız. DelcomRF A.Ş. ve mühendisleri size memnuniyetle destek verecektir.

Bize ulaşın: 0850-360-8080

Mail:derya@delcomrf.com

info@delcomrf.com

Author

delcomrf

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.