blog

Endüstriyel 4G Router Bilmecesi: Plastik Kasa mı Metal Kasa mı ?

Endüstriyel 4G Router  Bilmecesi: Plastik Kasa mı  Metal Kasa mı ?
4G dördüncü generasyon/nesil yani bir başka deyişle LTE standartlarında mobil hücresel şebekeler üzerinden 150 Mb/s veri haberleşmesi hızına olanak sağlayan endüstriyel ağ yönlendirici cihazlarıdır.

Plastik Kasada Endüstiyel Router Komedisi
 Bir routerın endüstriyel oluşu ile commercial olarak adlandırılan günlük kullanım için hazırlanmış ticari versiyonları arasında en dikkat çeken farklılık yüksek aralıklı çalışma sıcaklıklarıdır.
Öncelikle plastiğin dayanım koşullarını inceleyelim.

Endüstriyel routerlarda kullanılan çoğu kutu tek bir firmadan çıkmış benzer kutulardır. Bu kutularım malzemesi ABS (UL 94 V-0) olarak geçmektedir.
Yoğunluğu 0.91-0.93 gr/ml.dir. Maksimum kullanılabilir sıcaklığı 80°C dir. Düşük yoğunluklu polietilendir. Erime sıcaklığı 90°C dir.

Endüstriyel routerlar,ev ve ofis gibi ortamlarda kullanılmak üzere üretilmiş ürünlere nazaran -40 C derece gibi aşırı soğuk ortamlarla +80 derece gibi çok sıcak ortamlarda da sorunsuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmalıdır.Endüstiyel ürün sattığını iddia eden firmalar ise kutu seçimi olarak erime sıcaklığı endüstriyel şartlar altında ezilecek  plastik satması ne garip çelişkidir?

Endüstriyel routerlar olması gerektiği metal kutuda olmalıdır.

DelcomRF 4G Yönlendirici DelcomRF 4G Router plastik bir kutuda değil, olması gerektiği gibi metal bir kutuda. Endüstriyel IoT uygulamaları ve seri haberleşme özelliği ile gerçek bir profesyoneldir.Size tavsiye edilen ürünler gibi eksik özellikler barındırmaz, cihazla birlikte 2 adet Wi-Fi ve 1 adet 4G anten gelir. Tabii ki, RS485 ve RS232 iletişim portları ve dönüştürücüler tak ve çalıştır kolaylığı ile sunulmaktadır.

DelcomRF 4G Router, 2 LAN ve 1 WAN portu ile RS485 ve RS232 haberleşme portlarına sahiptir. 2,4 Ghz 5 Dbi kazançlı, 1,5m anten kablosu, 2 mıknatıslı anten ve 4G / LTE 5 Dbi kazançlı, 1,5m antenli bir settir. kablo, 1 mıknatıslı anten RS232 konnektör girişine takılan kablo bağlantı konnektörü ile RS485 ve RS232 veri girişlerini kullanmak mümkündür.

Soğuk denizlerde petrol çıkartan pompalar, binlerde derece sıcaklıkta eriyiki işleyen fabrikalar, toz, titreşim içinde çimento üreten tesislerden,tozlu uretim tesislerinden,  titreşim ve farklı ortam sıcaklıklarına maruz kalacak cihazların mutlaka bu aşırılıklara dayanıklı olması gerekmektedir. Bu tesislerin anlık bir duruşu çok büyük maddi kayıplara sebebiyet vermektedir.

Bu yüzden ürün seçerken ayrıntılara çok dikkat etmelisiniz.

Ürünü incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Sormak istedikleriniz için bizi çekinmeden arayınız. DelcomRF A.Ş. ve mühendisleri size memnuniyetle destek verecektir.

Bize ulaşın: 0850-360-8080

Mail:derya@delcomrf.com

info@delcomrf.com

kaynak:
https://avvero.com/updates-hardware/what-to-look-for-in-an-industrial-router/

Author

delcomrf

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.