RF Radyo Frekans ve GSM Teknolojisi kullanılarak Kablosuz Dalgıç Pompa Kontrolü Nasıl Yapılır?

Dalgıç pompa, tamamen daldırılmış halde çalışmak üzere tasarlanmış, bir tür santrifüj “merkezkaç” pompadır. Ayrıca, alt pompalar veya elektrikli dalgıç pompalar (ESP) olarak da adlandırılır. İçme veya sulama için bir su kuyusu kullanıyorsanız, muhtemelen bir dalgıç pompa kullanmış olursunuz.

Teknolojinin ilerlemesiyle, bu pompaların manuel aç kapa yapmak yerine, uzaktan kontrol sistemlerine geçiş, çok uzun süreler önce başlamış ve 30 yılı aşkın süredir de kullanılmaktadır. DelcomRF A.Ş. bu alana yönelik çok çeşit içeren geniş bir ürün yelpazesi ile hizmetinizdedir. RF Radyo Frekans sistemi ilen çalışan ürün gamına başlık olarak Pompamatik adını vermiştir. RF radyo frekans ve GSM teknolojisi kullanılarak kablosuz dalgıç pompa kontrolü nasıl yapılır?

GSM teknolojisi içeren ürün gamı başlığı ise Pompstart ismi ile adlandırmaktadır. Bu ürün isim başlıkları, kendi içlerinde birçok alt guruba ayrılmaktadır. Deponuzda enerji olup olmadığı, depodaki su seviyenizi cm olarak görme imkanı, pompa motorunda termik atma durumu, termiğin otomatik olarak yeniden kurulması, izinsiz depo ve pompa binalarına giriş durumları hakkında bilgi alma, bunları bir SCADA “Supervisory Control and Data Acquisition” kelimelerinin ilk harflerinin okunması ile oluşturulan bir kısaltmadır. Amacı, bir bilgisayar ekranı ya da insan ile makine arasında görsel olarak hizmet veren bir “HMI” panel ekran üzerinde durum bilgilerini görmenizi sağlar. Su seviyesinin, alarm durumları ve bunlar gibi birçok bilginin, görsel olarak izlenmesini ve gerekir ise yönetilmesini sağlayan yazılım destekli donanımdır” RF radyo frekans ve GSM teknolojisi kullanılarak kablosuz dalgıç pompa kontrolü nasıl yapılır?

DelcomRF A.Ş. markalı RF Radyo Frekans ve GSM teknolojisi ile çalışan ürünler ile SCADA desteği kullanmanızın faydalarını şu şekilde görebilirsiniz;

  • Motor sistemleriniz gereğinden fazla çalışmaz. Depoda su bitmez ve susuz kalmazsınız. Ayrıca arıza miktarı yok derecek kadar aza iner.
  • Su taşmaları, gereksiz pompa enerji sarfiyatı, pompa yaşlanması gibi durumların önüne kesin olarak geçer.
  • Depo ve pompa durum bilgilerini, istediğiniz an, istediğiniz yerden görmenizi sağlar. Su deponuzdaki su seviyesini santimetre hassasiyetinde gösterir.
  • Termik arızanızda sistemi mekanik olarak termiği yeniden kurarak devreye alır. Termik durumu hakkındaki bilgiyi size iletir. Ek arızalar için bilgi mesajı gönderir. İsterseniz sesli robot araması ile sizi konuşarak da bilgilendirebilir.
  • Bilgi bildirimlerini görsel olarak ister telefonunuzdan, ister bir bilgisayardan izlemenizi sağlar.
  • Radyo frekans sistemleri 10000 metreye varan mesafelerde haberleşebilmektedir. GSM ve GPRS/4G teknolojisi ile mesafe sınırı ortadan kalkmaktadır.

RF radyo frekans ve GSM teknolojisi kullanılarak kablosuz dalgıç pompa kontrolü nasıl yapılır?

Kablosuz kuyu kontrol sistemlerinde 2 farklı kablosuz haberleşme metodu bulunmaktadır.  Bunlar;  RF (Radyo Frekans – Telsiz) ve GSM (Operatör – Sim Kart)

PompaMatik Pompa ile Su Deposu Arasında Çalışan RF Radyo Frekans Kontrol Sistemi

PompaMatik Depo Pompa Arası RF Kontrol Sistemi

PompaMatik Depo Pompa Arası RF Kontrol Sistemi, pompa ve su deposu arasında 10 Km “10000 metre” mesafeye kadar kablosuz haberleşerek, kontrollü ve otomatik su deposu dolumu sağlar. PLC ya da CPU ihtiyacı duymayan, set halinde tak ve çalıştır bir otomasyon sistemidir. Pompamatik ünitesi ile su deposu, terfi deposu ve pompa arasında tam bir haberleşme otomasyonu sağlayabilirsiniz.

PompaMatik Depo Pompa Arası Radyo Frekanslı Kontrol Sistemi, depo ve pompa üniteleri üzerinde RSSI sinyal seviye kalite seviye göstergesi, akülü cihazlar için akü göstergesi, şamandıra “kullanılan modellerde” aktif ya da pasif durum göstergeleri, role çıkış göstergeleri, enerji var yok çalışıyor durum göstergeleri gibi bildirimlere sahiptirler. Haberleşmenin daha uzak olduğu yerlere ulaşmak için RF Radyo Frekanslı aktarıcı üniteleri eklenerek mesafe istenildiği kadar arttırılabilir.

Pompamatik sistemleri, su deposu tarafında enerji var yok diye ikiye ayrılırlar. Depo tarafında enerji olan modeli, şebeke enerjisi ile çalışarak hizmet verir. Depo tarafında elektrik olmayan modeli ise 12V/7A kuru bakımsız küçük bir tek akü ile çalışır. Böylece güneş enerji paneli çalınma sıkıntıları yaşanmaz! RF radyo frekans ve GSM teknolojisi kullanılarak kablosuz dalgıç pompa kontrolü nasıl yapılır?

Lütfen Dikkat!

Telsizlerin çalışma şeklini değiştirerek, yüksek kapasiteli güneş enerji paneli ve akü kullanılarak yapılan haberleşme sistemleri yasal olmamakla beraber, kullanımı da elverişsizdir.

Ayrıca; Bizim aküye ihtiyacımız yok, biz bir pil ile çalıştırıyoruz diyenlerin, Radyo Frekanslı çalışan kablosuz haberleşme sistemlerinde 10Km mesafeyi yakalaması ve 2,5 yıl enerji olmadan hizmet vermesini sağlaması, matematiksel hesapla da mümkün değildir. Birkaç yıllık geçmişi, devlet desteği ile iş yapmaya çalışan, mini sermaye ile kurulmuş firmalara itimat etmeyiniz! DelcomRF A.Ş.firması 1992 yılında telekomünikasyon sektörüne hizmet vermek amaçlı kurulmuş, 2008 yılında sadece kablosuz haberleşme sistemleri ve otomasyon ürünleri üretimine yönelmiştir. Endüstriyel ve profesyonel kablosuz kontrol, scada ürünlerinin adresi, DelcomRF A.Ş. dir.

* T-2000 kodlu Pompamatik sistemleri, BTK bilgi teknolojileri sınıf 2 bildirim formu ile onay almış cihazlar listesinde bulunmaktadır. “Buna gerek yok diyen firmaların, neden orada olmadığını, gerek yoksa, DelcomRF A.Ş. nin neden listede olduğunu sorunuz.”

* Linke tıklayarak kontrol ediniz!

PompStart Pompa ile Su Deposu Arasında Çalışan GSM (Operatör – Sim Kart ) ile Çalışan Kontrol Sistemi

Depo Pompa Arasında Ücretsiz Çalışan GSM Otomasyon Sistemi PompStart

 

Pompa ile su deposu arasında, su dolumunu otomatik kontrol eder. Mesafe sınırı yoktur. GSM üzerinden haberleşir ve pompa ile depo arasında sağladığı bu otomasyon için ücret ödemenize gerek yoktur. Yani, pompa motoruna, çalış ve dur emrini veren depo cihazı ile pompayı devreye alan pompa cihazı arasında bedava haberleşir. Su deposundaki, kritik su seviyesi ve depo taşıyor seviyeleri için size kısa mesaj atarak, alarm konuları hakkında bilgi verir. Termik attı, izinsiz giriş var, depodaki su seviyesi şu kadar cm, faz arızası gibi…

RF radyo frekans ve GSM teknolojisi kullanılarak kablosuz dalgıç pompa kontrolü nasıl yapılır? Depo tarafında enerji var ya da yok fark etmez. Depo tarafında enerji olmayan uygulamalarda, güneş görmeden 30 gün çalışabilmesini sağlayan 12 Volt / 7 Amper gibi küçük bir akü ve şarj için 10 Watt gücünde, yer kaplamayan küçük bir güneş enerji panel desteği de, cihaz yanında sunulmaktadır. Büyük paneller ve yüksek kapasiteli akülere, geniş montaj alanlarına ihtiyaç duymaz! Böylece güneş paneli çalınma riski yok denecek kadar düşer! Size yüksek kapasiteli önerilen akü ve panellerden kaçının. Teknolojisinin eski olduğu ya da ürünün çok enerji harcayan bir teknoloji olduğu bellidir.

Sormak istedikleriniz için bizi çekinmeden arayınız. DelcomRF A.Ş. ve mühendisleri size memnuniyetle destek verecektir. Bize ulaşın: 0850-360-8080

Mail:[email protected]

       [email protected]

 

Tavsiye Edilen Yazılar